Drejtorė tė Bordeve tė Ndėrmarrjeve Publike Qendrore

( 7 *months , 7 ditė , 15 orė , 20 minuta kohė pėr tė aplikuar)

Pėrshkrimi i pozitės

KONKURS
Pėr Drejtorė tė Bordeve tė Ndėrmarrjeve Publike Qendrore
1. Korporata Energjetike e Kosovės, Sh.A. (KEK);
2. Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut, Sh.A. (KOSTT);
3. Posta dhe Telekomunikacioni i Kosovės, Sh.A. (PTK)
4. Aeroporti Ndėrkombėtar i Prishtinės “Adem Jashari”, Sh.A
5. InfraKos. Sh.A;-Fushė Kosovė
6. TrainKos, Sh.A.-Fushė Kosovė;
7. Kompania pėr Menaxhimin e Deponive, Sh.A.;
8. NPH Ibėr Lepenc, Sh.A.;
9. Kompania e Ujitjes Drini i Bardhė, Sh.A.
10. Kompania e Ujitjes Radoniqi-Dukagjini, Sh.A.
11. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Prishtina, Sh.A., Prishtinė
12. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Hidrodrini, Sh.A., Pejė
13. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Hidroregjioni Jugor, Sh.A, Prizren
14. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Mitrovica, Sh.A., Mitrovicė
15. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Hidromorava, Sh.A., Gjilan
16. Kompania Rajonale e Ujėsjellėsit Radoniqi, Sh.A, Gjakovė

Kėrkesat

 • Kėrkesat e domosdoshme: KUALIFIKIMI DHE PĖRSHTATSHMĖRIA PROFESIONALE
  Njė kandidat pėr t’u zgjedhur drejtor i Bordit nė Ndėrmarrje Publike Qendrore duhet tė ketė kualifikime
  dhe pėrvojė pune sipas nenit 17 tė Ligjit pėr Ndėrmarrjet Publike, si vijon:
  • Tė ketė sė paku pesė (5) vjet pėrvojė pune nė nivel tė lartė tė menaxhimit nė fushat e poshtėshėnuara:
  o nė administrim tė biznesit;
  o financa korporative;
  o financa;
  o menaxhim tė thesarit;
  o banka;
  o konsulencė nė biznes;
  o industri ose
  o tė ketė qenė sė paku pėr 5 vjet kontabilist i certifikuar, jurist i kualifikuar, ose anėtar i
  kualifikuar i ndonjė profesioni tjetėr qė ndėrlidhet me veprimtarinė afariste tė Ndėrmarrjeve
  Publike Qendrore.
  KUSHTET
  Njė person ka tė drejtė tė shėrbejė si drejtor nė Bordin e Ndėrmarrjes Publike Qendrore, nėse:
  • Nuk ka qenė i dėnuar dhe nuk ėshtė nėn hetime nga njė gjykatė kompetente;
  • Nuk ka shkelur kodin etik apo standardet e sjelljes profesionale, pėrveē nėse njė dėnim i tillė
  ėshtė ndryshuar nga njė gjykatė ose organ tjetėr i ankesave;
  • Nuk ka bėrė pėrgėnjeshtrime materiale nėn ēfarėdo dėshmie nėn betim;
  • Nuk ka qenė nė post menaxhues tė ndonjė kompanie qė ka falimentuar gjatė dhjetė (10) vjetėve
  tė fundit.
 • Kėrkesat e domosdoshme: KUALIFIKIMI DHE PĖRSHTATSHMĖRIA PROFESIONALE
  Njė kandidat pėr t’u zgjedhur drejtor i Bordit nė Ndėrmarrje Publike Qendrore duhet tė ketė kualifikime
  dhe pėrvojė pune sipas nenit 17 tė Ligjit pėr Ndėrmarrjet Publike, si vijon:
  • Tė ketė sė paku pesė (5) vjet pėrvojė pune nė nivel tė lartė tė menaxhimit nė fushat e poshtėshėnuara:
  o nė administrim tė biznesit;
  o financa korporative;
  o financa;
  o menaxhim tė thesarit;
  o banka;
  o konsulencė nė biznes;
  o industri ose
  o tė ketė qenė sė paku pėr 5 vjet kontabilist i certifikuar, jurist i kualifikuar, ose anėtar i
  kualifikuar i ndonjė profesioni tjetėr qė ndėrlidhet me veprimtarinė afariste tė Ndėrmarrjeve
  Publike Qendrore.
  KUSHTET
  Njė person ka tė drejtė tė shėrbejė si drejtor nė Bordin e Ndėrmarrjes Publike Qendrore, nėse:
  • Nuk ka qenė i dėnuar dhe nuk ėshtė nėn hetime nga njė gjykatė kompetente;
  • Nuk ka shkelur kodin etik apo standardet e sjelljes profesionale, pėrveē nėse njė dėnim i tillė
  ėshtė ndryshuar nga njė gjykatė ose organ tjetėr i ankesave;
  • Nuk ka bėrė pėrgėnjeshtrime materiale nėn ēfarėdo dėshmie nėn betim;
  • Nuk ka qenė nė post menaxhues tė ndonjė kompanie qė ka falimentuar gjatė dhjetė (10) vjetėve
  tė fundit.
 • Kėrkesat e domosdoshme: KUALIFIKIMI DHE PĖRSHTATSHMĖRIA PROFESIONALE
  Njė kandidat pėr t’u zgjedhur drejtor i Bordit nė Ndėrmarrje Publike Qendrore duhet tė ketė kualifikime
  dhe pėrvojė pune sipas nenit 17 tė Ligjit pėr Ndėrmarrjet Publike, si vijon:
  • Tė ketė sė paku pesė (5) vjet pėrvojė pune nė nivel tė lartė tė menaxhimit nė fushat e poshtėshėnuara:
  o nė administrim tė biznesit;
  o financa korporative;
  o financa;
  o menaxhim tė thesarit;
  o banka;
  o konsulencė nė biznes;
  o industri ose
  o tė ketė qenė sė paku pėr 5 vjet kontabilist i certifikuar, jurist i kualifikuar, ose anėtar i
  kualifikuar i ndonjė profesioni tjetėr qė ndėrlidhet me veprimtarinė afariste tė Ndėrmarrjeve
  Publike Qendrore.
  KUSHTET
  Njė person ka tė drejtė tė shėrbejė si drejtor nė Bordin e Ndėrmarrjes Publike Qendrore, nėse:
  • Nuk ka qenė i dėnuar dhe nuk ėshtė nėn hetime nga njė gjykatė kompetente;
  • Nuk ka shkelur kodin etik apo standardet e sjelljes profesionale, pėrveē nėse njė dėnim i tillė
  ėshtė ndryshuar nga njė gjykatė ose organ tjetėr i ankesave;
  • Nuk ka bėrė pėrgėnjeshtrime materiale nėn ēfarėdo dėshmie nėn betim;
  • Nuk ka qenė nė post menaxhues tė ndonjė kompanie qė ka falimentuar gjatė dhjetė (10) vjetėve
  tė fundit.

Pėrmbledhje

 • Kodi referues: 65
 • Lokacioni: Prishtinė
 • Kategoritė: Qeveri
 • Profesioni (ISCO-88):
 • Industria (NACE):
 • Tipi i kontratės: *
 • Patent shoferi: Jo
 • Vlen nga: 31.10.2011
 • Vlenė deri mė: 29.11.2011

Profili i kompanisė

 • Industria: Qeveria e Kosovės

Tė dhėnat pėr kontakt